Atopi için şaşırtıcı derecede etkili
Profesör, pediatrik nefrotik sendrom adı verilen ve idrarın düzgün şekilde atılmasını zorlaştıran bir bağışıklık hastalığından muzdaripti, bu yüzden tekrar tekrar steroid tedavisi almak zorunda kaldı, ancak ilaç tedavisi kesildiğinde atopi o kadar şiddetli hale geldi ki, tüm ailenin ilgilenmesi gerekiyordu. cildin. Memleketim Boryeong'a döndüğümde ve bir cilt bakım odası açtığımda, yanlışlıkla oğlum için bir çamur […]

Profesör, pediatrik nefrotik sendrom adı verilen ve idrarın düzgün şekilde atılmasını zorlaştıran bir bağışıklık hastalığından muzdaripti, bu yüzden tekrar tekrar steroid tedavisi almak zorunda kaldı, ancak ilaç tedavisi kesildiğinde atopi o kadar şiddetli hale geldi ki, tüm ailenin ilgilenmesi gerekiyordu. cildin.

Memleketim Boryeong'a döndüğümde ve bir cilt bakım odası açtığımda, yanlışlıkla oğlum için bir çamur paketi kullandım, ancak çocuğun kırmızı cildi nemlendirme gücünü artırdı ve kendi cildine kavuştu.

Oğul, çamurun atopik dermatit için etkili olduğunu doğruladı, ancak teorik destekten yoksundu, bu nedenle 2010 yılında yüksek lisans okuluna girdi ve kendini çamur araştırmalarına adamaya başladı.

Danışmanının yardımıyla, deriye çamur aşılayan ilk tez olan 'Toprak kullanarak atopik derinin iyileştirilmesi' adlı bir yüksek lisans tezini İran'da yayınladı. Ayrıca çamur tedavisi için patent tescil başvurusunda bulunmuş ve ilk kez yerli varlıklar patent tescili için kullanılmıştır.

Bu yazıyla başlayarak, akneli cilt ve saç derisi bakımına Boryeong çamuru uygulayan gençlerin yazıları ortaya çıkmaya başladı ve hepsi elbette anlamlıydı.

Daha sonra, 2013'te KBS kıdemli ekibi, 'Healing with Nature'ın 483. bölümünde çekim yapmayı 인천안마 teklif etti ve ortak araştırma yürüttü.

Boryeong Şehri tarafından düzenlenen bir tez yarışmasında, çamur kullanarak atopik cilt hastalıklarının iyileştirilmesi üzerine bir araştırma makalesi sundu ve Boryeong Belediye Başkanı Ödülü'nü aldı.

Bok, "Boryeong çamur terapisini Hawaiian Lomi, Çin Chuna, Thai Chuna ve Japon Shiatsu masajı gibi uluslararası bir lüks masaj programına dönüştürmek istiyorum" dedi. Kore'de araştırma.

Profesör Bok, pişmanlık duymadan, Boryeong Şehri Sağlık Merkezine çamur kullanarak atopik bir şifa kampı önerdi. Batı kıyısındaki gelgit düzlükleri dünyanın en büyük beş gelgit düzlüğünden biri olarak sayılır ve Boryeong gelgit düzlükleri en iyisidir. Ayrıca, Seongjusan Doğal Dinlenme Ormanı, 2016 yılından bu yana çamurlu 'Atopi Şifa Kampı'nı düzenleyerek, yoğun orman, garip kayalar ve berrak vadilerin gökyüzünün olduğu noktaya muhteşem bir manzaraya sahip olduğu önerisini kabul ederek iyi bir yanıt alıyor. görünmezdir. Geçen yıl bir çamur deneyim kiti kullanarak çevrimiçi bir kamp yaptık ve sonuçlar iyi oldu.

30 atopik çocuk ve aileleri üzerinde yapılan memnuniyet anketi sonucunda %100'e yakın olumlu yanıt alındı. Boryeong Sağlık Merkezi tarafından yürütülen '2020 Atopik Şifa Çevrimiçi Kamp Sonuç Raporu'na göre 6 memnuniyet sorusundan 5'i (hastalığı anlama, veri memnuniyeti, ders kitabı memnuniyeti, lokasyon memnuniyeti, yeniden katılım niyeti) %100 memnun kaldıklarını, ve 1 (% 97), eğitim video çok kısa ve hayal kırıklığı olduğunu cevapladı.

Bu yıl mezun olmak üzere olan Profesör Bok, "Çamurun cilde neden iyi geldiğini bilimsel olarak kanıtlamak için ilk adımı attım" dedi. Şimdilik veri birikimine odaklanacağız.”

답글 남기기

이메일 주소를 발행하지 않을 것입니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다